Otázky a odpovede

Tu nájdete najčastejšie otázky, s ktorými prichádzame do styku pri komunikácii s našimi zákazníkmi a aj odpovede na tieto otázky. Nájdete tu všetko, čo potrebujete vedieť o pásikoch Crest, ich použití a podobne.

 

Ako si vybrať

Ktoré pásiky sú najlepšie? Ktoré by ste mi odporučili?

Neexistuje jasná odpoveď na takúto otázku, keďže každý má iný chrup, inú citlivosť zubov, inú genetiku, životosprávu, starostlivosť o zuby, očakávania, potreby, rozpočet a podobne. V zásade platí, že všeobecný prehľad o pásikoch, ktorý vám pomôže pri rozhodovaní, nájdete v porovnávacej tabuľke. Najlepším riešením pri výbere je, ak si vyberiete sami podľa vlastných potrieb za pomoci porovnávacej tabuľky a infografiky, ktorú sme pre vás pripravili:

Infografika AKO SI VYBRAŤ PÁSIKY

Je ďalej už na vašom vlastnom zvážení a znalostiach o vlastnom chrupe, o ktorom my žiaľ nemôžeme na diaľku niečo vedieť, ktoré pásiky si chcete vybrať. My vám samozrejme môžeme odporučiť, aby ste si vybrali pásiky FlexFit Supreme alebo pásiky s bieliacou lampou, lebo sú najsilnejšie a jedny z najdrahších, avšak to nerobíme. Ak totiž máte citlivé zuby, nebola by to dobrá rada.

najlepšie bieliace pásiky

Rozhodujte sa hlavne podľa toho, či máte citlivé zuby alebo nie. Ak nie, bez problémov môžete zvoliť aj niektoré z najsilnejších pásikov.

Ďalej či máte 100% zdravý chrup, pretože ak nie, bielenie sa všeobecne neodporúča a ak už aj náhodou začnete, tak nie s tými najsilnejšími typmi pásikov.

Rozhodujte sa aj podľa požadovaného levelu bielenia, ktorý v porovnávacej tabuľke nájdete a ktorý je ale samozrejme len informatívny a relatívny.

A v neposlednom rade aj podľa vášho rozpočtu, čiže koľko ste ochotný do bielenia investovať.

Dôležitý je taktiež spôsob použitia, čiže ak vám vyhovuje rýchla kúra, vyberte si pásiky s krátkou kúrou. Ak nechcete bieliť až hodinu denne, vyberte si niektoré polhodinové pásiky.

 

Ktorú bieliacu pastu by ste mi odporučili? Ktorá pasta je najlepšia?

V ponuke značky Crest je veľa výborných zubných pást. Bieliace zubné pasty nájdete v samostatnej kategórii. Najlepšia je pasta Crest 3D White Brilliance BOOST. Neobsahuje fluorid, takže je potrebné popri nej používať aj inú zubnú pastu, ktorá dokáže chrániť pred zubným kazom. Pasty všeobecne bielia zuby len na povrchu, takže ak chcete zuby naozaj kvalitne vybieliť, žiadna pasta na svete vám na to stačiť nebude. Nejaký efekt príde, ale nejde v konečnom dôsledku o vyslovene bielené zuby. Na bielenie používajte bieliace pásiky Crest.

Z ostatných pást sú výborné pasty Brilliance, Diamond Strong, Glamorous White, Radiant Mint, či Mild Mint (odstupňované od najlepšej, aj keď sú to skutočne len minimálne rozdiely).

 

Použitie pásikov

Ako mám bieliace pásiky používať? Dostanem nejaký podrobný návod na použitie?

Náš e-shop ako jediný e-shop na Slovensku prikladá k pásikom Crest podrobnú informačnú brožúrku, ktorú k pásikom prikladá oficiálny e-shop Bieliace-pasiky.com. Ide o ich vlastný produkt. V brožúrke nájdete nielen všeobecný a podrobný návod na použitie v slovenčine, ale dokonca aj rady, tipy a odporúčania pri bielení zubov pásikmi Crest.

Všeobecné informácie o použití nájdete aj a našej stránke v časti POUŽITIE.

 

Kedy si mám dávať pásiky? Ráno alebo večer?

Pásiky je ideálne aplikovať večer ešte pred umývaním zubov. V noci si zuby oddýchnu a zároveň nenaberajú nové farbivá čerstvo po bielení, keďže v noci nejete a nepijete.

Tesne pred aplikáciou pásikov si neumývajte zuby. Umyte si ich až najskôr 10 minút po zosadení pásikov zo zubov. Po zložení pásikov si zo zubov zmyte vodou a prípadne aj jemne kefkou zvyšky gélu.

 

Treba pri bielení dodržiavať bielu diétu?

Áno, je to veľmi vhodné a odporúčané. Nedodržiavanie bielej diéty môže znižovať bieliaci účinok pásikov. Informácie o bielej diéte nájdete v brožúrke, ktorú obdržíte k pásikom alebo aj na našom blogu v článku Biela diéta.

 

Bezpečnosť bielenia pásikmi a citlivé zuby

Sú pásiky bezpečné pre sklovinu? Nepoškodzujú ju?

Túto problematiku sme podrobne rozobrali v tomto článku: Bezpečnosť bielenia. Pásiky nemajú ako poškodiť zuby ani sklovinu. Ide o kvalitný americký produkt vyrábaný a už 16 rokov neustále vylepšovaný uznávanou celosvetovou firmou Procter & Gamble.

 

Čo mám robiť ak sa mi na zuboch pri bielení objavili biele fľaky?

Normálne pokračovať v bielení ďalej. Ide o normálny občasný jav, ktorý nasvedčuje tomu, že bielenie funguje. Na zuboch ste asi mali dosť hrubú vrstvu zafarbení. Biele fľaky pri ďalšom bielení zmiznú a zuby budú celkovo belšie.

 

Pri bielení cítim bolesť alebo brnenie či citlivosť zubov.

Prechodne a dočasne zvýšená citlivosť zubov je úplne normálna a bežná neškodná sprievodná reakcia každého účinného bielenia zubov. U niektorých ľudí s chrupom náchylnejším na citlivosť sa môže počas bieliacej kúry objaviť. Ak je znesiteľná, pokračujte v bielení normálne ďalej. Prípadne začnite používať pasty na citlivé zuby. Ďalšie vhodné odporúčania nájdete v brožúrke priloženej pri pásikoch. Citlivosť zubov zmizne sama hneď po ukončení bieliacej kúry. Ak je neznesiteľná, dajte si v bielení zubov jeden či dva dni pauzu. Ak viete, že máte s citlivými zubami všeobecne problém, určite si nevyberajte hneď tie najsilnejšie pásiky z ponuky.

Ak pociťujete brnenie, tak to je náznak práve tej sprievodnej reakcie citlivosti zubov. Ide o neškodnú reakciu, ktorá nie je nepríjemná.

Ak pociťujete bolesť lokálne, je to preto, lebo máte zubný kaz alebo zle tesniacu starú plombu. Tieto veci sa majú ošetriť ešte pred bielením zubov a je to záležitosť každého užívateľa pásikov. Predajca toto nemá ako o zákazníkovi dopredu vedieť, keďže predajca nepozná zákazníkov chrup. Lokálna bolesť môže byť spôsobená aj odhaleným zubným kŕčkom, či narušeným citlivým dentínom. Ľahkým riešením je aj jednoducho toto miesto nebieliť a na tomto mieste buď len pásik nezahýnať za zub alebo ho tam vôbec neaplikovať. Ideálnym riešením je samozrejme bieliť vždy len zdravý chrup a tieto veci mať ošetrené u zubára ešte pred zakúpením pásikov na bielenie zubov.

 

Ak máte nejaké ďalšie otázky, pokojne nás kontaktujte mailom na info@bieliace-pasiky.org .